Nasze kursy

Kursy komputerowe prowadzone są przez mgr pedagogiki (Uniwersytet Pedagogiczny (UP) w Krakowie), który studiował m.in.: andragogikę. ANDRAGOGIKA zajmuje się procesami edukacyjnymi (NAUCZANIEM) osób dorosłych, w tym także i starszych ludzi. Inaczej nazywa się ją PEDAGOGIKĄ DOROSŁYCH. Obszarem zainteresowań tej dyscypliny naukowej jest człowiek dorosły jako osoba kształcąca się. Wykładowca studiował również na kierunku "INFORMATYKA" na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i jednocześnie był wieloletnim pracownikiem Ośrodka Informatyki Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Prowadzący zajęcia pracuje zawodowo na komputerach od 1991 roku, czyli 30 lat.

Zainteresowane osoby zapraszam na BEZPŁATNĄ lekcję pokazową lub ta bezpłatna lekcja może być u ucznia w domu/w jego firmie.

 

LEKCJE KOMPUTEROWE ORGANIZOWANE SĄ W SIEDZIBACH FIRMY: Warszawa, Kraków, Katowice, Busko Zdrój oraz Poręba Wielka koło miejscowości MSZANA DOLNA LUB W DOMU KURSANTA.

 

Zajęcia odbywają się w przyjaznej nauce atmosferze.

Doskonale wiemy, że cierpliwość to klucz do sukcesu!

Za przeprowadzone lekcje wystawiamy rachunki.

Zajęcia prowadzimy przez 5 dni w tygodniu.

Pracujemy również w wakacje i ferie.

Jeżeli ukończysz kurs komputerowy, otrzymasz także certyfikat potwierdzający Twoje umiejętności.

PROWADZIMY LEKCJE ON-LINE (NAUKA ZDALNA) oraz
dojeżdżamy do uczniów na terenie Warszawy, CAŁEJ Małopolski, również Podhale, Tatry, Gorce, Pieniny i na terenie Śląska oraz woj. świętokrzyskiego, w szczególności do uczniów którzy mieszkają na terenie miast:

Warszawa, Kraków, Katowice, Kielce, Busko Zdrój, Jędrzejów, Staszów, Chęciny, Opatów, Pacanów, Pińczów, Częstochowa, Józefów, Konstancin, Izabelin, Włochy, Magdalenka, Komorów, Pruszków, Wołomin, Milanówek, Sulejówek, Nowy Dwór Mazowiecki, Otwock, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Grodzisk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki, Myślenice, Zakopane, Nowy Targ, Rabka Zdrój, Bukowina Tatrzańska, Biały Dunajec, Białka Tatrzańska, Szczawnica, Mszana Dolna, Dobczyce, Bochnia, Brzesko, Bytom, Chorzów, Gliwice, Zabrze, Wieliczka, Skawina, Niepołomice, Mogilany, Świątniki Górne, Krzeszowice, Skała, Słomniki, Modlniczka, Kłaj, Morawica, Michałowice, Zielonki, Alwernia, Zabierzów, Trzebinia, Dębica, Chrzanów, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec, Mysłowice, Będzin, Siemianowice Śląskie, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry, Świętochłowice, Rybnik, Olkusz, Pobiednik, Chrzanów, Igołomia-Wawrzeńczyce, Dobczyce, Gdów, Wadowice, Myszków, Zawiercie, Oświęcim, Tarnów …


JEŹDZIMY RÓWNIEŻ NA LEKCJE DO WSZYSTKICH – NAWET NAJMNIEJSZYCH – MIEJSCOWOŚCI I WSI NA TERENIE MAZOWSZA, MAŁOPOLSKI (również Podhale, Tatry, Gorce, Pieniny) I NA TERENIE ŚLĄSKA ORAZ WOJ. ŚWIĘTOKRZYSKIEGO !

Prowadzone przez nas kursy komputerowe skierowane są do zarówno do seniorów, jak i osób, które dotychczas nie miały możliwości nauczyć się obsługi komputera, posługiwania się tabletem i smartfonem. Komputer, tablet, smartfon są to urządzenia wkraczające w naszą rzeczywistość, a posługiwanie się nimi staje się coraz częściej koniecznością. Wszystkie te urządzenia ułatwiają utrzymywanie kontaktu z rodziną (szczególnie z młodszym pokoleniem oraz bliskimi, którzy przebywają z dala od nas, np. wyjechali w poszukiwaniu pracy do Warszawy), znajomymi, jak też z klientami. Ułatwiają one po prostu życie i powodują, że jest ono ciekawsze, wygodniejsze i w wielu wypadkach tańsze np. zakupy.

 

Urządzenia te umożliwiają osobom starszym wykonywanie różnych czynności życiowych - za pomocą internetu - w sytuacjach, gdy nie ma możliwości pomocy innych osób np: zamówienie posiłków do domu, zamówienie zakupów spożywczych - szczególnie tych ciężkich (jak wody mineralne, chemia gospodarcza, itp), rejestracja do lekarza, załatwienie spraw urzędowych, kontakt z rodziną za pomocą Skype lub Facebooka-a, zakupy np. na Allegro itp. itd.

 

Bez komputera, tabletu, smartfona trudno dziś wyobrazić sobie nowoczesną firmę (nawet jednoosobową). Urządzenia te ułatwiają komunikację z klientem, umożliwiają reklamę firmy, podnoszą prestiż, umożliwiają planowanie wydatków, inwestycji, modernizacji. W niektórych zawodach komputer staje się niezbędny, ponieważ cała dokumentacja musi być już komputerowa np. lekarze, prawnicy.

 

Komputer, tablet, smartfon stają się niezbędne w poszukiwaniu pracy w kraju i za granicą. W każdym zawodzie mają zastosowanie od rejestratorki, poprzez akwizytora, po dyrektora. A to dopiero początek komputeryzacji w Polsce ... Więc warto zainwestować już teraz swoją w edukacje.

Nauczyciel dyktuje gotowe notatki przewidujące każdy ruch ucznia na klawiaturze i każdy ruch myszką.

W prosty i przystępny sposób wykładamy wiedzę z zakresu systemu operacyjnego Windows i Mac OS na komputerach Macintosh firmy Apple. Uczymy również jak wykorzystywać wszystkie możliwości wszystkich produktów firmy Apple takich jak: komputer (laptop) Macbook, telefon iPhone, tablet iPad, odtwarzacz iPod, Apple Watch oraz jak synchronizować kontakty, kalendarz, zdjęcia na wszystkich urządzeniach Apple jednocześnie.

Nasi kursanci od praktycznej strony poznają tajniki działania:
- edytora tekstu Word,
- środowiska internetowego,
- mają możliwość założyć swoją pierwszą skrzynkę e-mailową i uczą się jej obsługi.

W każdym przypadku kładziemy nacisk na poznanie i utrwalenie praktycznych umiejętności.

 

W zależności od zaawansowania i indywidualnych potrzeb osoby pobierającej lekcje komputerowe:
- omawiane są różne programy do obsługi poczty elektronicznej (m.in. Poczta Sytemu Windows, Poczta Usługi Windows Live),
- kursant poznaje tajniki rozmów głosowych za pomocą Skype'a,
- kładziemy nacisk na przydatne w codziennym życiu umiejętności związane z obsługą konta bankowego,
- składaniem rezerwacji on-line np: teatry, kina, opera, filharmonia, koncerty, mecze itp. czy
- robieniem zakupów przez internet np: Allegro, Tesco, Hipermarked3d ....

Osoby uczestniczące w kursach komputerowych nabędą także podstawową wiedzę z zakresu
- skanowania i drukowania dokumentów,
- posługiwania się pendrivem,
- kopiowania plików z komputera na płyty CD i DVD,
- odtwarzania danych z płyt CD i DVD
- ściągania plików z Internetu (filmów, muzyki, audiobooków) np. z Chomika,
- posługiwania się mediami społecznościowymi np. Facebook.

 

Kursy dla seniorów

Przejście na emeryturę nie zawsze musi oznaczać końca wszelkiej aktywności. Seniorzy, którzy mają dużo wolnego czasu, mogą wykorzystać go choćby do zdobycia wiedzy w zakresie obsługi środowiska komputerowego i internetowego.
Nowoczesne technologie to wyzwanie dla wielu osób, zwłaszcza zaś starszych.
Warto jednak pamiętać, że aktualnie osoby starsze skorzystać mogą z różnorakich kursów.
Lekcje komputerowe dla seniorów to nie nowość, ale konieczność wynikająca z zapotrzebowania rynkowego. Coraz więcej osób czas emerytury chce spędzić jak za młodu – zawierając nowe znajomości, dbając o swój wygląd i przede wszystkim rozwój intelektualny.

 

Proponowane kursy komputerowe prowadzimy m.in. na terenie całej Warszawy. To kolejny krok do tego, aby senior mógł spędzać czas w sposób aktywny. Dla samych zainteresowanych możliwość uczestniczenia w kursach obsługi komputera to kolejne wyzwanie.

 

Bez e-wykluczenia, czyli czemu warto?

Zdjecie

Lekcje komputerowe dla seniorów to szansa zapoznania się z nie tylko ze środowiskiem komputerowym, podstawowymi edytorami tekstu czy internetem, ale również możliwość nabycia umiejętności w zakresie obsługi wszystkich urządzeń elektronicznych.

 

Każde zajęcia prowadzone są przez doświadczonego nauczyciela, który kurs obsługi komputera opracował z myślą właśnie o seniorach.
Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach lub indywidualnie, zaś kursanci uczą się w komfortowych warunkach, które sprzyjają zdobywaniu wiedzy.

Tego można się nauczyć!

Atmosfera i proste przekazywanie wiedzy to podstawa.

Seniorzy, którzy zdecydują się na odbycie kursu komputerowego w takich miastach, jak: Warszawa, Kraków, Katowice, Tarnów, Bochnia, Brzesko, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Ruda Śląska, Sosnowiec, Tychy, Gliwice, Siewierz czy Chorzów nabędą praktyczne umiejętności związane z obsługą komputera.